Houby se bezesporu jedly od dávných dob. Ve starém Řecku i Římě se určitě jedly smrže i další houby. V Římě byla na stole bohatých oblíbená muchomůrka císařka a také lanýže. Rovněž se používal ryzec pravý, pečárky, možná hlíva ústřičná anebo penízovka provázková či kukmák okázalý.

Z díla Římana Plinia Staršího, který se účastnil vojenských tažení na Germány na sever Německa, vyplívá, že obyvatelé oblastí na sever od Alp trpěli nedostatkem potravin, a že konzumovali běžně houby.

Silně mykofilním národem je národ Slovanů. Zde je tradice používání hub již odedávna velice rozšířená. Z oblastí Ruska přichází neuvěřitelné recepty na zpracování i vyloženě nechutných hub, např. silně palčivého ryzce peprného. Ryzec se několikrát vařil, voda z něj se slévala, a pak se nakládal např. do soli. Pálivý výluh z ryzců se údajně používal na vyhánění potkanů.

I Češi patří mezi národy slovanské a i zde, v České kotlině, je tradice sběru a zpracování hub velice zakořeněná. Vždyť z tohoto důvodu se třeba pořádají mykologické výstavy. Tradice pojídání hub u Slovanů je zřejmě pragmatická. Národy slovanské často trpěly hladem a jedlých hub v těchto oblastech prostě rostlo dostatek. Česká země, ležící v srdci Evropy, velice často trpěla tahy a nájezdy cizích vojsk, která si nebrala servítky a vyjídala obyvatelstvo tak, že jim často nic nezbylo. Lidé se v těchto dobách museli hodně starat o to, aby nepomřeli hlady. Jinak sbírání hub bylo často doménou dětí. A možná proto se říká „Tos byl ještě na houbách.“

Přírodopisné informace o houbách, pokusy o určování jedovatých hub a zmínky o pojídání hub se dost často objevují v textech autorů celého středověku. Je jisté, že v tomto období již byly houby běžnější součástí jídelníčku zejména chudšího obyvatelstva.

První pokusy o pěstování hub se uvádí z Francie z 18. st.

V dnešní době jsou nejpěstovanějšími houbami žampiony. Hojně se pěstuje i hlíva ústřičná, houževnatec šitake, smrže atd. atd. Největším producentem hub je v současné době Čína.

Houby se všemožně upravují, aby se konzervovaly pro další použití. Suší se, nakládají do nálevů, zamrazují se či zakvašují.